Gazeta10

Dëshmitarja kundër ish krerëve të UÇK-së flet në seancë private

Paraqitja e provave nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, në gjykimin kundër Thaçit dhe të tjerëve , ka filluar me dëgjimin e një dëshmitare  të mbrojtur, identiteti i të cilës nuk është bërë i ditur për publikun.

Gjykatësi gjithashtu ka treguar se kjo dëshmi do të zgjasë për 4 ditë radhazi.

Të dhënat personale të kësaj dëshmitareja janë lexuar në seancë private, gjithashtu publiku nuk ka dëgjuar as kur dëshmitarja  iu  është përgjigjur pyetjeve të prokurorit.

Dëshmitarja e parë që po jep dëshminë e saj në Gjykatën Speciale, ka filluar me deklaratën e saj por në seancë të mbyllur.

Por, ajo që u bë e ditur nga disa pyetje të hapura është se dëshmitarja ka dhënë dy herë dëshmi për Zyrën e Prokurorit të Specializuar.

Pjesa më e madhe e kësaj dëshmije pritet të mbahet e mbyllur./Gazeta10

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
alba-vukaj-69555
Del fotoja, kështu dukej Alba e BBVK2 para ndërhyrjeve estetike (FOTO)
vesa
Pas largimit nga 'BBVK', nuk do të besoni ku ka përfunduar Vesa