Gazeta10

Dhjetëra të vdekur nga zjarri në Egjipt

Dhjetëra njerëz kanë vdekur pasi një zjarr shpërtheu në një kishë në Egjipt, shumë prej tyre u shtypën gjatë një përpjekjeje të dëshpëruar për të shpëtuar. 

Dhjetëra persona kanë vdekur pasi një zjarr shpërtheu në një kishë në Egjipt. 

BBC raporton se shumë prej tyre u shkelën gjatë përpjekjeve të dëshpëruara për të shpëtuar, transmeton Gazeta 10. 

Zyrtarët thonë se numri i të vdekurve është të paktën 41, teksa dhjetëra raportohen të plagosur. Mes të vdekurve raportohet se ka edhe fëmijë. 

Zjarri elektrik shpërtheu teksa rreth 5 mijë besimtarë u mblodhën për meshën në këtë kisha. 

Raportohet se zjarri tani është nën kontroll dhe se ende nuk dihen arsyet se pse shpërtheu. / Gazeta10 

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri