Gazeta10

Diogo Jota vazhdon rrugëtimin e tij me Liverpoolin

Sulmuesi portugez, Diogo Jota, ka rinovuar kontratën e tij me Liverpoolin.

Jota ka nënshkruar kontratë pesë-vjeçare me “The Reds”, deri në vitin 2027.

Sulmuesi është pjesë e Liverpoolit që nga viti 2020, ku u transferua nga ekipi tjetër anglez Ëolverhampton, për shumën e 45 milionë eurove.

Në edicionin e kaluar, Jota zhvilloi 55 ndeshje me Liverpoolin, prej të cilave ka shënuar 21 gola dhe ka kontribuar me tetë asistime.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë