Gazeta10

Diplomon gjenerata e dytë e studentëve UNIK të UNI-të me diploma të fuqizuara nga Arizona State University

Gjenerata e dytë e studentëve të UNI-Universum International College diplomoi me diploma të fuqizuara nga Arizona State University.

Ky partneritet mes Universum International College dhe Arizona State University shënon një arritje të rëndësishme në arsim të lartë, duke u ofruar studentëve një mundësi unike të standardeve akademike ndërkombëtare dhe përsosmërisë akademike.

Përmes këtij bashkëpunimi të themeluar mbi parimin e nxitjes së perspektivave globale UNI është përpjekur vazhdimisht t’u ofrojë studentëve UNIK mundësi të shumëllojshme në të gjithë përvojën dhe programet studentore, duke filluar nga Kursi i InovacionitMaster ClassUniversiteti verorShkëmbime semestraleGlobal signature CoursesTrajnime dhe punëtoriLëndë nga Thunderbird School of Global Managemente deri tek Diplomat e dyfishta ndërkombëtare.

Partneriteti me ASU u ka ofruar studentëve të UNI qasje në një gamë të gjerë burimesh akademike, ekspertizë të fakultetit dhe mundësi kërkimi. Ky bashkëpunim ka pasuruar përvojën arsimore në UNI, duke i pajisur të diplomuarit me aftësitë dhe njohuritë e nevojshme për të shkëlqyer në një botë dinamike.

Me një përkushtim ndaj inovacionit, diversitetit dhe përsosmërisë, UNI vazhdon të hapë rrugën për gjeneratat e ardhshme të liderëve globalë. Ndërsa UNI po shkon drejt së ardhmes, diplomimi i gjeneratës së dytë me diploma të fuqizuara nga Arizona State University shënon një të ardhme të fuqizuar dhe  premtuese për të rinjtë e Kosovës.

Të diplomuarit e UNI-të të gjeneratës 2024 po fillojnë rrugëtimin e tyre të me diploma të fuqizuara,  të gatshëm për të formësuar të ardhmen me njohuri, vendosmëri dhe një përkushtim për të bërë një ndryshim në botë.

TI JE UNIK! Krijo suksesin tënd, me edukim amerikan. Fuqizohu nga Arizona State University, Universiteti më i madh publik në SHBA. Studio në UNI duke aplikuar këtu
Për më shumë informata, kontaktoni në: +38344144062, [email protected] ose ndiqni UNI në Facebook dhe Instagram.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur