Gazeta10

Dita e dytë e Begajt në Kosovë, takon opozitën, KFORI-in e Forcat e Armatosura Shqiptare

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, vazhdon sot ditën e dytë të vizitës së tij në Kosovë, raporton Gazeta10.

Begaj sot do të takohet me partitë opozitare por jo edhe me LDK-në. Në një përgjigje për Gazetën10, nga LDK, zëdhënsja politike, Sibel Halimi, ka thënë se kjo është qasje e pazakontë.

Begaj sot do të zhvillojë takim edhe me Komandantin e KFOR-it në Kosovë si dhe me Trupat e Forcave të Armatosura Shqiptare.

I pari i Shqipërisë vizitën e tij e ka nisur dje ku ka takuar presidenten e shtetit, Vjosa Osmani, kryeministrin e vendit, Albin Kurti si dhe kryeparlamentarin Glauk Konjufca.

Kujtojmë se kjo është vizita e parë e Begajt në Kosovë në cilësinë e presidentit të Shqipërisë.

Këtu keni agjendën zyrtare dhe të plotë të siguruar nga Gazeta10:

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë