Gazeta10

DokuFest, çmimi për filmin më të mirë nacional shkon për “Ka me kalu” nga Flonja Kodheli

Çmimi kombëtar është ndarë për filmin “Ka me kalu”, nga Flonja Kodheli, raporton Gazeta10.

DukuFest sonte po mbyll edicionin e tij të XXI-të e ku edhe po i ndan çmimet kryesore.

Ky festival ndërkombëtar i filmit dokumentar dhe atij të shkurtër sjell në Prizren turistë të huaj e vizitor nga Kosova.

Në këtë festival filmat kanë garuar në 8 kategori e ku janë shfaqur 109 filma nga 58 shtete. / Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë