Gazeta10

DokuFest jep detaje për edicionin e 21 të DOKUTECH

Festivali Ndërkombëtar i Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër, DokuFest, ka dhënë detaje lidhur me DOKUTECH i cili do të zë vend në kuadër të këtij festivali, raporton Gazeta10.

DokuFest përmes një njoftim ka bërë të ditur emrat e pjesëmarrësve në panelin e diskutimit në DOKUTECH.

“DokuFest mirëpret DOKUTECH, për edicionin tonë XXI me një ngjarje premiante për teknologjinë në Ballkan të quajtur FACE IS NOT A BARCODE, në panel diskutimi me autorin e famshëm Dan McQuillan, themeluesin & CEO të Omdena Inc, Rudradeb Mitra, dhe një workshop me Tiara Roxanne”, thuhet në njoftimin e tyrë në Facebook.

DokuFest mbahen në Prizren çdo vit gjatë muajit gusht dhe ku në Kosovë sjell një numër të madh të turistëve të huaj. / Gazeta10

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë