Gazeta10

Dorëheqje në Klinikën e Onkologjisë

Eksperti i Fizikës Mjekësore prof.Ass.dr.Gëzim Hodolli në Klinikën e Onkologjisë ka dhënë dorëheqje nga ky institucion.

Për kontributin e tij dhe angazhimin e palodhur në Telebrahiterapi në QKUK gjatë më shumë se 10 vjetëve, në Klinikën e Onkologjisë është organizuar një përcjellje për Dr.Hodollin.

Pas dorëheqjes së tij në Klinikën e Onkologjisë kanë mbetur vetëm edhe katër ekspertë në këtë  fushë me kuadro deficitare.

Sipas shërbimit të Fizikës Mjekësore Dr.Hodolli ishte një ekspert në fushën e fizikës mjekësore dhe udhëheqës i shkëlqyeshëm.

“Angazhimi i tij në përmirësimin e trajtimit të pacienteve dhe në ndihmën e të tjerëve për të kuptuar thellësinë e radioterapisë ka lënë një ndikim të madh. Me profesionalizmin e tij dhe angazhimin multidisiplinar bëmë shumë arritje: si hapjen e Brahiterapisë dhe trajtimin e pacientëve me IMRT për herë të parë në Kosovë”, thuhet në njoftimin e Shërbimit të Fizikës Mjekësore në QKUK.

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
naim murseli
“Dy ditë besë” - Familja Ademaj i jep besë familjes Murseli
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
Screenshot 2023-11-30 205524
Visar Duriqi: Grupi që kreu grabitjen në Suharekë është një grup i organizuar kriminal
liridonaa
Familja e Naim Murselit anulon të pamën për Liridona Murselin
407385529_222349917549408_8629165754259080005_n
Naim Murseli dhe Liridona që u vra pardje, kishin aplikuar për divorc në vitin 2019, por çështja s’kishte marrë epilog