Gazeta10

Dortmundi eliminon me stil Atletico Madridin për të kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Dortmundi e ka eliminuar Atletico Madridin me rezultat të përgjithshëm 5-4, për të kaluar në gjysmëfinale të Ligë së Kampionëve.

Skuadra gjermane e nisi furishëm takimin, duke ditur se e kishin humbur takimin  parë 2-1 në Spanjë.

Pas 34 minutash lojë, Julian Brandt realizoi për 1-0 pas një asistimin perfekt nga Matts Hummels.

Pesë minuta më vonë, Marcel Sabitzer e shërbeu për mrekulli Iaan Maatsen, që shënoi për 2-0.

Pjesa e dytë ishte edhe më dramatike, pasi u shënuan plotë katër gola.

Hummels realizoi auto-gol në minutën e 49-të, duke e bërë rezultatin 2-1.

Mysafirët nuk u ndalën me kaq dhe i barazuan shifrat në 2-2 me golin e Angel Correas (64’).

Por, Dortmundi mblodhi forcat dhe e riktheu epërsinë me golin e Niklas Fullkrug, që u asistua prej Marcel Sabitzer në minutën e 71-të.

Sabitzer ndryshoi rolin nga asistues në golashënues, kur realizoi pas vetëm tre minutash, duke e çuar rezultatin e përgjithshëm në 5-4, dhe në 4-2 për këtë ndeshje.

Dortmundi në gjysmëfinale do të përballet me Paris Saint-Germain, që eliminoi Barcelonë.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej