Gazeta10

Dukagjini e ndal Ballkanin, Prishtina fiton derbin me Llapin

Kanë përfunduar tri ndeshjet e ditës së sotme në Superligën e Kosovës me të cilat edhe është kompletuar xhiro e 22-të e elitës së futbollit kosovar.

Befasia e madhe ka ndodhur në Suharekë, aty ku kampioni në fuqi, Ballkani është ndalur me barazim 1-1 nga Dukagjini.

Skuadra nga Klina ishte në epërsi që nga minuta e 18’ me golin e Otto John, por vendasit shmangën humbjen duke barazuar në minutën e 55’ me golin e sulmuesit Albion Rrahmani.

Në anën tjetër, Prishtina e ka fituar derbin me Llapin të cilin e ka mposhtur në Podujevë me rezultat 2-0 me gola e Krasniqit dhe Prapashticës.

Fitore të vështirë, por shumë të rëndësishme ka regjistruar edhe Gjilani që e ka mposhtur Trepçën ;89 me rezultat 1-0, ku golin e vetëm e realizoi Dabiqaj në minutën e 79’.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit