Gazeta10

Dy të arrestuar për mashtrim, komuna e Istogut deklarohet për tentim-shitjen e pronës

Dy burra kanë rënë në prangat e policisë.

Ata dyshohet për vepren penale të mashtrimit, pasi që ia kishin shitur një personit tjetër një lokal, i cili ishte pronë e komunës së Istogut.

Kryetari i Istogut Ilir Ferati, tha se janë në dijeni për rastin dhe po i presin informacionet shtesë nga policia dhe prokuroria.

“Sot do të kem një takim me komandantin e stacionit policor në Istog, ku do të marrë edhe informacionet shtesë lidhur me rastin dhe do t’ju njoftojmë me kohë”, tha Ferati

Lidhur me rastin janë deklaruar edhe nga Prokuroria Themelore e Pejës.

Zëdhënësi Shkodran Nikçi, tha për Klankosova se ndaj të dyshuarve është bërë kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit.

“Rasti është denoncuar nga viktima. Personat e dyshuar pas një pune hetimore janë arrestuar dhe ndaj tyre është bërë kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit”, tha Nikçi.

Dyshohet se viktima u dëmtua goxha shumë me para.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë