Gazeta10

Ekuadorit i takon fitorja e parë në Kampionatin Botëror

Ekuadori e ka regjistruar fitoren e parë në Kampionatin Botëror pasi ka mposhtur nikoqirin e këtij evenimenti të madh sportiv, Katarin me rezultat 2-0.

Ekuadorianët u treguan skuadër shumë më e mirë që nga fillimi i ndeshjes e deri në përfundimin e saj.

Enner Valencia ishte lojtari që vulosi fitoren e Ekuadorit me dy golat e tij të realizuar në pjesën e parë, përkatësisht në minutat 16’ nga penalltia dhe 31-të.

I njëjti lojtar tundi rrjetën e Katarit edhe në minutën e tretë, por u anulua për shkak të pozicionit jashtë loje.

Kështu Ekuadori e kryeson grupin A me tre pikë. Në këtë grup bëjnë pjesë edhe Holanda dhe Senegali.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua