Gazeta10

Emri i William Walkerit propozohet që t’i vihet një rruge në Tiranë

Bashkësisë së Tiranës sot i ka shkuar në tavolinë propozimi që një rrugë e qytetit të mbajë emrin e William Walker.

Lajmin e ka dhënë deputeti i PS-së, Pandeli Majko.

“Sot, bashkë me kryetaren e Komisionit të ligjeve, Klotilda Bushka, i propozuam Bashkisë së Tiranës, që një prej rrugëve të saj të mbajë emrin e William G. Walker!

Ai ishte shefi i misionit të OSBE-së që denoncoi masakrën e Reçakut!

Ky akt nderimi është i merituar për dashurinë dhe respektin që ambasadori ëalker ka treguar për kombin shqiptar në ditët më të vështira” shkruan Majko në njoftim.

NË FOKUS

arlind-gashi1
Rast i rëndë: U godit nga vetura në parkingun e një pompe, zbardhen detaje të reja për vdekjen e Arlind Gashit
Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
Vrasjee
Rrahja mes familjarëve në Shtime përfundon me fatalitet, vdes njëri nga anëtarët
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare