Gazeta10

Escobar pas takimit në Bruksel: Ardhmëria e të dy shteteve është në Europë 

I dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, është deklaruar për Kanal10, pas takimit të sontëm në Bruksel. 

Ai duke mos dashur të komentojë shumë rreth takimit, ka thënë se është duke u punuar në një marrëveshje që çon në stabilitet rajonal, transmeton Gazeta10. 

Ardhmëria e të dy shteteve është në Europë. Jemi duke punuar në një zgjidhje që çon në stabilitet në rajon”, ka thënë shkurt Escobar për gazetarin Xhemajl Rexha./Gazeta10 

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë