Gazeta10

Euro 2024 vendimtar, 20 milionë euro bëhen gati për Armando Brojën

Armando Broja tashmë është një nga  objektivat e Milan në merkaton e verës. Madje mes drejtuesve kuqezi dhe Chelsea kanë nisur bisedimet dhe mes tyre po diskutohet për në transferim të munshëm.

Sulmuesi aktualisht është i përqendruar te Euro 2024, ku është i grumbulluar me kombëtaren shqiptare dhe ku do të synojë të jetë protagonist në Gjermani. Por pavarësisht kësaj, puna për transferimit e tij vazhdon dhe dueli me Italinë mund të vendosë edhe pikat mbi “i”.

Chelsea nuk e ka në plane 22-vjeçarin dhe në këto kushte pranon shitjet e tij, ndërsa kërkon minimalisht 20 milionë euro. Shifër kjo që nuk duket të jetë problem për Milan, me këto të fundit që synojnë të mbyllin marrëveshjen për transferimin e shqiptarit, i cili shihet si zëvendësuesi i Olivier Giroud.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë