Gazeta10

​“FIFA le ta harrojë atë”, Ancelotti merr vendimin e papritur për Real Madridin

Trajneri italian Carlo Ancelotti ka zbuluar se klubi i tij Real Madrid nuk do të marrë pjesë në Kupën e Botës për Klube 2025. Trajneri italian thotë se gjigantët e La Ligës dhe fituesit e rinj të Ligës së Kampionëve do të refuzojnë të marrin pjesë në Kupën e Botës të Klubeve që do të zhvillohet në SHBA vitin e ardhshëm.

“Klubi dhe futbollistët nuk do të marrin pjesë në atë turne. Një ndeshje e Real Madridit vlen 20 milionë, dhe FIFA dëshiron të na e japë atë shumë për të gjithë turneun. Në asnjë mënyrë. Ashtu si ne, edhe klubet e tjera do ta refuzojnë ftesën”, ka thënë Ancelotti.

Ancelotti është bërë trajneri më i suksesshëm i Champions League, duke fituar pesë herë trofeun, tre herë me Madridin dhe dy herë me Milanin .Ai kishte fituar edhe Kupën e Evropës dy herë si futbollist, gjithmonë me kuqezinjtë.

Ancelotti ka nënshkruar së fundmi një zgjatje të kontratës me Real Madridin deri në qershor të vitit 2026.

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
arbeni
Arben Ahmeti dhe Gani Geci sqarohen pas degradimit në debat- deklaratat e plota të tyre
IMG_6519
Në këtë orë falet nesër Kurban Bajrami
Screenshot 2024-06-13 212130
"Kingji falë t'koft" - 3 vjet më vonë "Drenica" i bashkon dorën Gani Gecit e Arben Ahmetit
LAJMI-I-FUNDIT
Ky është i riu që e rrëmbeu 29-vjeçarin dhe kërkoi 30 mijë euro për lirimin e tij