Gazeta10

Fifi kërkon nga krerët e shtetit të pajiset me pasaportën shqiptare

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi që shtatë vite jeton në Shqipëri, raporton Gazeta10.

Por edhe pse këngëtarja ka lindur dhe është rritur në Kosovë, ajo e ka gjetur veten për zhanrin e saj në shtetin fqinjë.

Pas disa viteve të kaluara në Shqipëri ajo ka një kërkesë për krerët e shtetit.

Në shkrimin e publikuar në rrjetin social Instagram artistja ka kërkuar që të pajiset me pasaportë shqiptare.

Kjo kërkesë i’u është drejtuar presidentit Bajram Begaj, kryeministrit Edi Rama, kryetarit të Tiranës Erion Veliaj dhe Ministres së Kulturës, Elva Margariti.


“Si një vajzë shqiptare nga Kosova që veproj e jetoj tash e shtatë vite në Shqipëri dhe dua fort të pajisjem me pasaportën shqiptare me shqiponjë… A mund të ndodhi që të bëhem nënshtetase shqiptare ndonjëherë?”, ka pyetur artistja shqiptare.

Si këngëtare, Fifi ia ka arritur që ta marrë disa herë vëmendjen e krerëve të shtetit.

Në fillim të këtij viti, kryeministri Rama kishte publikuar disa pamje të Valbonës duke promovuar turizmin dimëror në veri, nën tingujt e këngës “Diell”. / Gazeta10

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)