Gazeta10

Finalja e EURO 2022, yjet e Britanisë së Madhe i urojnë fat ekipit (VIDEO)

Sot në Wembley do të zhvillohet finalja e Euro 2022 në futboll ku do të përballet Gjermania me Britaninë e Madhe në kategorinë e grave, njofton Gazeta10.

David Beckham, Lewis Hamilton, dhe Fara Williams, janë disa nga figurat publike që i kanë uruar fat kombëtares së Britanisë së Madhe para finales së Euro 2022 shkruan BBC, transmeton Gazeta10.

“Ju uroj më të mirat, do të ju shikoj e do të ju mbështes nga Budapesti”, ka thënë ndër të tjera, Lewis Hamilton në urimin e tij.

“Ne jemi të gjithë prapa jush, ne jemi të gjithë të emocionuar të ju shohim juve”, ka thënë ndër të tjera, David Beckham.

“Paçit fat”, ka thënë Fara Williams.

Këtu keni videon:

https://www.bbc.com/sport/av/football/62356610

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë