Gazeta10

Firma çështje orësh, nesër pritet zyrtarizimi i Thiago Motta

Thiago Motta do të firmosë pasditen e sotme me  Juventusin. Ish-timonieri i Bolognas do të marrë në dorë “frenat” e “Zonjës së Vjetër”.

Palët do të nënshkruajnë mes tyre një kontratë 3-vjeçare, ku Motta do të fitojë 3.5 milionë euro plus bonuse. Gjithçka është bërë gati për firmën e 41-vjeçarin.

Prezantimi i Motta me shumë gjasa do të bëhet ditën e nesërme ose maksimumi të enjten. Te Juve janë të bindur për aftësitë e trajnerit, me të cilin shpresojnë të rikthehen në garë për titullin kampion në sezonin e ri.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë