Gazeta10

Florian Marku sonte përballet me Chris Kongon

Boksieri shqiptar Florian Marku sonte në Londër do të boksojë me britanikun Chris Kongo në një duel në dhjetë runde.

Për Markun, që bokson në kategorinë velter, do të jetë dueli i 15-të në boksin profesionist. Ai i ka shënuar 13 fitore, nëntë me ndërprerje dhe e ka një barazim.

Kundërshtari i tij Kongo i ka 14 fitore e dy humbje.

Në konferencë për media, por edhe gjatë matjeve zyrtare ka pasur tension e konfrontime mes dy boksierëve.

“Do të përfundojë rivaliteti të dielën, kur unë ta mposhti atë dhe ta largoj nga jeta ime”, tha Marku, raporton “Sky Sports”.

Marku synon që të vazhdojë karrierën në SHBA pas kësaj përballje. Ai e përmend edhe një emër si rival të mundshëm, ish-kampionin Adrien Broner.

“Do të më pëlqente të shkoja atje dhe të luftoja me Adrien Bronerin. Nuk më pëlqen ai. Duket shumë budalla dhe bën shumë zhurëm. Më pëlqen rasti që t’ia mbylli gojën, pasi ta heshti këtë rivalin që kam tash. Do të ishte meç fenomenal për mua që ta prezantojë veten te tifozët amerikanë”, ka thënë Marku.

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët