Gazeta10

Foden mungon kundër Ukrainës, i nënshtrohet një operimi urgjent

Phil Foden vuan nga apendiciti dhe i është nënshtruar një operacioni, që do të thotë se ai nuk është i gatshëm për përballjen e sotme të Anglisë kundër Ukrainës.

Foden, i cili shpresonte të ishte titullarë në ndeshjen e sotme ndaj Ukrainës, tani do të mungojë për shkak të sëmundjes.

Mësohet se Foden filloi të mos ndihej mirë pas stërvitjes mbrëmë, dhe që atëherë i është nënshtruar një operimi.

Kjo gjë paraqet problem të madh tani edhe për Manchester Cityn, pasi që Fodenit do t’i duhet t’i nënshtrohet një periudhe rehabilitimi pas operacionit, dhe të paktën do të jetë një dyshim për ndeshjen derbi të fundjavës së ardhshme kundër Liverpoolit.

Besohet se Foden mund të mungojë deri në katër javë.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë