Gazeta10

Gashi për marrëveshjen me Serbinë: Kurti s’dorëzohet, Vuçiqi është ‘drama queen’

Gjatë diskutimit në “Politiko” lidhur me shtigjet e Kurtit për arritjen e një marrëveshjeje apo dorëzimin dhe mos nënshkrimin e një të tille, komentatori, Blerim Gashi ka parashikuar tri mundës lidhur me këtë çështje, por duke hedhur poshtë mundësinë e  dorëzimit.

Gashi ka thënë se Kurti s’dorëzohet ndërsa Vuçiqi është drama queen.

“Janë tri situate të marrëveshje apo dorëzimi, është situate patetike, reale, ideale. Situate patetike është me dal si Vuçiqi me bo drama queen, na se bëm planin na prunën ndërkombëtarët që na thanën nëse s’bohet kiamet do të bëhet për Serbinë nëse si pranoni. Situata ideale kish me qenë nëse Qeveria arrinë jo me bë Asociacionin përpara po marrëveshjen fillestare, themelore, e pastaj Asociacionin. Situata reale është kapaciteti jonë, krerëve të shtetit që t’i dalin ballë kësja marrëveshje e jo dorëzimi.”, ka thënë Gashi.

Tutje Gashi ka thënë se Kurti nuk ka mbërri të bëhet kryeministër duke u dorëzuar, por ‘’sa herë u shtua presioni është shtuar qëndresa, jo me pahiri, kështuqë dorëzim nuk ka.’’./Gazeta10

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova