Gazeta10

Gërvalla me ministrin suedez flasin për sigurinë

Ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla ka zhvilluar një takim me Pål Jonson, ministër i Mbrojtjes së Suedisë.

Në këtë takim siç ka njoftuar Gërvalla është diskutuar për rrugën drejt integrimit euro-atlantik të Kosovës si dhe kërcënimet që vijnë nga Rusia e Serbia për rajonin.

“Bisedë e thelluar me Ministrin e Mbrojtjes për NATO-n, rrugën drejt integrimit euro-atlantik dhe kërcënimet që vijnë nga Rusia dhe aleati i saj Serbia në rajonin tone”, ka shkruar Gërvalla në Twitter./Gazeta10

NË FOKUS

bruno
Bruno plas 'bombën': Të gjithë banorët në Big Brother Vip Kosova, janë paguar
plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
Screen Shot 2023-03-29 at 6.12
EKSKLUZIVE: Skena politike në ethe, vendimi i Kushtetueses mund ta rrëzojë presidenten
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic