Gazeta10

Gërvalla pritet në një mënyrë të veçantë në Kalabri, fëmijët këndojnë në gjuhën shqipe

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla është pritur në një mënyrë të veçantë në Kalabri.

Fëmijët në Kalabri kanë kënduar në gjuhën shqipe, derisa e kanë mirëpritur ministren, transmeton Telegrafi.

Pioli flet për të ardhmen e tij te Milani dhe hendekun me cilësitë e InteritMomenti i frikshëm: Kamioni i çimentos përplaset me autobusin e shkollës në një autostr…Ministri italian i Mbrojtjes pritet me ceremoni zyrtare, konfirmon mbështetjen në proce…Mickoski: Koalicioni i OBRM-PDUKM-së “Maqedonia jote” qëndron pas valës së …Intervistë me Dr. Nikolla Hristov, kirurg kardiovaskular në Klinikën Zhan Mitrev

“Plot emocion në Kalabri, në komunën arbëreshe Shën Benedhiti. Ju faleminderit për pritjen”, shkruan Gërvalla derisa e ka publikuar edhe një video.

Ndryshe, Gërvalla është duke qëndruar në një vizitë në Itali, derisa ka shkruar se “Kozenca dhe Kalabria në përgjithësi është pikërisht vendi që të bën të besosh edhe më shumë në lidhjen vëllazërore mes Italianëve dhe shqiptarëve në të gjithë Ballkanin dhe të kuptosh sa të forta dhe të thella janë lidhjet tona kulturore dhe evropiane”.

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët