Gazeta10

Gërvalla takohet kryediplomatin portugez, flasin për çështjen e sigurisë në Kosovë

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është takuar me homologun e saj portugez, João Cravinho.

Takimi ka ndodhur gjatë konferencës së Sigurisë të Mynihut.

Përmes një postimi në platformën “X”, Gërvalla ka thënë se me ministrin e jashtëm të Portugalisë ka folur edhe për situatën e sigurisë në Kosovës si dhe në Ballkanin Perëndimor.

“Në #MSC2024, u takova me homologun tim portugez João Cravinho. Diskutuam sigurinë rajonale dhe globale, duke u fokusuar në situatën e sigurisë në Ballkanin Perëndimor, si dhe perspektivën integruese në BE për rajonin tonë”, ka thënë Gërvalla

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë