Gazeta10

Gjini i AAK-së për incizimet Kusari – Radojçiq: “Këta VV-ja folën me të edhe pas listës së zezë..”

Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini në emisionin “Politiko” të Kanal 10, ka komentuar bisedën mes shefes së grupit parlamentar të VV-së, Mimoza Kusarit me shefin e grupit terrorist të Banjskës, Milan Radojiçiq, raporton Gazeta10.

“Me urdhër të Albin Kurtit, shefja e grupit parlamentar të VV-së, flet me të (Radojiçiqin) në telefon. Me njeriun që është në list të zezë dhe ka pasur fletarrest të Kosovës”, tha Gjini.

Tutje sipas tij, të komentohet takimi i tij me kreun e AAK-së dhe atë të Kusarit me Radojiçiq është sikur të mos shihet mali nga pema.

“E tani me nis ju me thanë këta kanë ndejt e me kamuflu faktin që zyrtarisht qikjo parti që është në pushtet ka fol me të në kohën kur ka qenë në list të zezë, domethënë duhet me harru mos me e pa malin prej pemës”, shtoi ai. /Gazeta10

https://m.youtube.com/watch?v=Yai2s0qPS1s

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë