Gazeta10

Gjoshi i PDK-së i reagon Sveçlës: Dëshiron t’i frikësojë mediat

Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës, Betim Gjoshi i ka reaguar Ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka reaguar pas postimit të këtij të fundit në lidhje me ikjen e qytetarëve nga vendi.

Gjoshi ka shkruar se ai po i sulmon mediat me qëllim të frikësimit të tyre.

“Janë mësuar këta të padijshëm që s’dijnë të bëjnë asnjë punë në të mirë të qytetarëve, që të manipulojnë me të dhëna e të shpifin për çdokënd që mendon ndryshe e prezanton gjendjen e vërtetë në terren.” – ka shkruar ai.

Ai u ka bërë thirrje ministrit e kryeministrit të shkojnë në aeroport e “mos të gënjejnë me statistika”.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë