Gazeta10

Golden Eagle rrit prezencën në tregun Slloven

Pas rritjes së kapaciteteve prodhuese me 50,000 kanaçe në orë, “Golden Eagle” ka vazhduar zgjerimin në tregun ndërkombëtar.

Pozicionuar në rrjetin më të madh të marketeve në Slloveni, tani “Golden Eagle” është pjesë e mbi 100 pikave të marketeve “TUŠ”.

Bazuar në kapacitetin e përgjithshëm dhe vëllimin e eksportit dhe shpërndarjes në botë, momentalisht, kompania “Frutex” është kompania më e madhe prodhuese në Ballkan.

Tashmë, produktet e “Frutex” eksportohen në mbi 30 vende të botës: Shqipëri, Maqedoni të Veriut, Mal të Zi, Itali, Zvicër, Gjermani, Suedi, Angli, Belgjikë, Libi, Slloveni, Austri, Francë, Bosnjë e Hercegovinë, Greqi, Finlandë, Kuvajt, Irak, Holandë, New York, Chicago, Pensilvani, Çeki, Australi, Indi, Bullgari, etj.

Frutex në kuadër të “Fondacioni Golden Eagle” vazhdon të jetë aktiv me fushatën e bamirësisë “5 Lekë për Bamirësi”, fushatë nga e cila po vazhdojnë të përkrahen familje në nevojë në Shqipëri./Gazeta10

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët