Gazeta10

Grushtohet një i mitur në Fushë Kosovë, videoja i publikohet në rrjete sociale – policia nis hetimet

Një i mitur është rrahur nga disa bashkëmoshatarë të tij.

Rasti ka ndodhur në Fushë Kosovë më 1 qershor.

Lidhur me rastin policia ka nisur hetimet.

Zëdhënësja për rajonin e Prishtinës Flora Ahmeti, tha për Gazeta10 se personat e përfshirë në rast tashmë janë identifikuar.

“Marrë parasyshë moshën e personave të përfshirë, ky rasti ёshtё duke u trajtuar nё bashkёpunim me Qendren pёr punёs sociale dhe prokurorin nga depertamenti pёr tё mitur”, tha ajo.

Raportohet se personat e dyshuar e kanë xhiruar rrahjen dhe e kanë publikuar në rrjetet sociale.

Videon në fjalë e ka siguruar RTK-ja.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
IMG_6519
Në këtë orë falet nesër Kurban Bajrami
LAJMI-I-FUNDIT
Ky është i riu që e rrëmbeu 29-vjeçarin dhe kërkoi 30 mijë euro për lirimin e tij
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë