Gazeta10

Hajdari: Asociacioni mund të diskutohet, por s’do të ketë epilog

Sonte në emisionin “Politiko me Kushtrim Sadiku”, është duke u diskutuar ballafaqimi i Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. 

Komentatorja politike, Fatime Hajdari, ka thënë se nuk beson që në takimin e 18 gushtit mes Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, e Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të diskutohet reciprociteti, transmeton Gazeta10. 

Nuk e besoj që do të diskutohet. E kemi edhe një zotim të z.Kurti, i cili ka thënë që nuk do ta diskutojë reciprocitetitin atje. Megjithatë, pajtohem se kemi një momentum të ri sa i përket dialogut me Serbinë. Kjo vjen për arsye të presionit të madh nga të gjitha anët jo vetëm për palën e Kosovës, por edhe për palën e Serbisë”, ka thënë Hajdari. 

Më tej, ajo ka thënë se është bërë më se e qartë se tanimë duhet të shkohet drejt një marrëveshjeje finale mes Kosovës dhe Serbisë. 

Perëndimi ka ardhë në një moment që nuk mundet me toleru një situatë të tillë…mendoj që ekziston një koordinim i mirë i Kryeministrit të Kosovës me faktorin ndërkombëtarë…mendoj që gradualisht jemi duke shkruar drejt fundit”, ka thënë ajo./Gazeta10 

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë