Gazeta10

Hajdari: Asociacioni mund të diskutohet, por s’do të ketë epilog

Sonte në emisionin “Politiko me Kushtrim Sadiku”, është duke u diskutuar ballafaqimi i Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. 

Komentatorja politike, Fatime Hajdari, ka thënë se nuk beson që në takimin e 18 gushtit mes Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, e Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të diskutohet reciprociteti, transmeton Gazeta10. 

Nuk e besoj që do të diskutohet. E kemi edhe një zotim të z.Kurti, i cili ka thënë që nuk do ta diskutojë reciprocitetitin atje. Megjithatë, pajtohem se kemi një momentum të ri sa i përket dialogut me Serbinë. Kjo vjen për arsye të presionit të madh nga të gjitha anët jo vetëm për palën e Kosovës, por edhe për palën e Serbisë”, ka thënë Hajdari. 

Më tej, ajo ka thënë se është bërë më se e qartë se tanimë duhet të shkohet drejt një marrëveshjeje finale mes Kosovës dhe Serbisë. 

Perëndimi ka ardhë në një moment që nuk mundet me toleru një situatë të tillë…mendoj që ekziston një koordinim i mirë i Kryeministrit të Kosovës me faktorin ndërkombëtarë…mendoj që gradualisht jemi duke shkruar drejt fundit”, ka thënë ajo./Gazeta10 

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët