Gazeta10

Hajdari: Gjuha e trupit dëshmoi që Kurti ishte konfident, e Vuçiq në stres 

Fatime Hajdari – komentatore politike ka thënë se sot Kryeministri, Albin Kurti, ishte i qartë, konfident dhe tejet i artikuluar, raporton Gazeta10. 

Këtë vlersim, Hajdari e dha nëpërmjet analizës së gjuhës trupore të Kurtit e Vuçiq. Teksa ka vlerësuar, se për dallim prej Kurtit, gjuha e trupit dëshmoi që presidenti serb ishte në stres. 

“Ajo çka është e rëndësishme është që e kemi parë një takim që Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka qenë jashtëzakonisht konfident, i qartë, i artikuluar, diçka që të gjithë e kemi pritë, pa asnjë diskutim. Kjo bazuar në gjuhën e trupit, pasi bisedon me z.Borrell, pyet se cilën në pjesë të tavolinë duhet të ulet, për dallim prej Vuçiq, i cili për shkak të presionit harroi edhe t’ia zgjaste dorën z.Borrell”, tha ajo./Gazeta10 

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)