Gazeta10

Haradinaj: Marrëveshja e marrëdhënieve të mira – kthim prapa

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka quajtur mashtures Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, duke thënë se ai dëshiron një marrëveshje për mos-sulmim me Serbinë. 

Sipas Haradinajt, një marrëveshje e tillë në emër si marrëveshje e marrëdhënieve të mira është kthim prapa, transmeton Gazeta10. 

Këtë deklaratë ai e ka thënë në një postim në rrjetin social Facebook, ku ka shtuar se siguria e plotë për Kosovën arrihet duke e shpejtuar anëtarësimin në Nato./Gazeta10 

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë