Gazeta10

Haxhiu pyet pushtetin: Arratisja e Marko Roshiqit, a u bë me koordinim a pa koordinim?

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ka kritikuar Qeverinë Kurti, për arratisjen nga drejtësia të dyshuarit Marko Roshiq për rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit.

Haxhiu ka publikuar bisedën e shefes së deputetëve të VV-së, Mimoza Kusari-Lila me kriminelin Milan Radojiçiq.

“Arratisja e Marko Roshiqit nga burgu, a u bë me kordinim a pa kordinim?”, ka shkruar ai./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur