Gazeta10

Hidhet shorti i Ligës së Kampionëve

Ditën e premte është hedhur shorti  i Ligës së Kampionëve për fazën çerekfinale dhe atë gjysmëfinale.

Çifti i parë që u hodh në short është ai mës Real Madridit dhe Chelseat. Kjo është hera e tretë radhazi që këto dy klube do të takohen në Ligën e Kmapionëve.

Çerekfinalja e dytë do të luhet mes Interit dhe portugezëve, Benficas. Ndeshja e parë e kësaj përballje do të luhet në “San Siro”, ndërsa ajo e dytë në “Estadio da Luz”.

Përballja e tretë është ajo kryesorja, ku do të përballen Manchester City dhe Bayern Munchen.

Ndërsa, takimi i katërt do të jetë i gjithi italian, ku do të përballen me njëra-tjetrën Milan e Napoli.

Përpos çerekfinaleve, shorti është hedhur edhe për gjysmëfinale, ku në ndeshjen e parë të kësaj fazë do të luajnë fituesi i çerekfinales së 4-të me atë të çerekfinales së dytë.

Ndeshja e dytë gjysmëfinale do të përfshijë fituesin e çerekfinales së parë me fituesin e çerekfinales së tretë.

Ndeshjet çerekfinale do të luhen me 11/12 prill, ndërsa ato të kthimit pas një jave, me 18/19 prill.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë