Gazeta10

Hidhet shorti për edicionin e ri në Superligë dhe Ligën e Parë të femrave

Sot në selinë e FFK-së në praninë e kryetares së Komisionit të futbollit të femrave, njëherësh anëtares së KE të FFK-së, Vjollca Krasniqi dhe përfaqësuesve të klubeve është bërë tërheqja e shortit për edicionin e ri të garave.

Këtë herë formati i garave vjen me risi, ngase në Superligë do të garojnë 8 ekipe, derisa për herë të parë do të nisin garat edhe në Ligën e Parë, e ku do të marrin pjesë 6 ekipe.

Në bazë të shortit të tërhequr në javën e parë në Superligë do të takohen: Malisheva – Llapi, Bazeli – Ep Com Hajvalia, Kosova Vr – Mitrovica dhe Dukagjini – Jakova.

Ndërkaq, në javën e parë në Ligën e Parë, takohen Feronikeli – Presingu, Intelektualet – Vizioni, Liria – 16 Qershori. Garat nisin më 27 gusht./Gazeta10/

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri