Gazeta10

Hoti: Situata e pasigurisë në vend, rezultat i mosveprimit të Qeverisë 

Ish-kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se situata depresive dhe e pasigurisë në vend është për shkak të veprimeve dhe mosveprimeve të qeverisë. 

Hoti ka cilësuar se veprimet dhe mosveprimet e qeverisë karshi zhvillimeve ekonomike e politike në Kosovë dhe rajon, ka bërë që të ketë pasiguri në vend, transmeton Gazeta10. 

“Një qeverisje e mbarë dhe normale, e motivuar për punë e jo e shtyrë nga populizmat, komunikuese me partnerët social, do t’i kishte evituar problemet me të cilat po përballemi, ose së paku do t’i kishte zbutur pasojat për qytetarët”, ka shkruar më tej ai në Facebook./Gazeta10 

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?