Gazeta10

Hovenier i impresionuar me Parkun Arkeologjik të Ulpianës, e quan lokacion të klasit botëror

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier të dielën ka vizituar Parkun Arkeologjik të Ulpianës në periferi të Prishtinës, shkruan Gazeta10.

Hovenier përmes një postimi të fotografive në llogarinë e tij në Twitter është shprehur i impresionuar me përkushtimin dhe profesionazlizmin e ekipit arkelogjik të Ulpianës.

Madje ambasadori amerikan, Ulpianën e ka quajtuar edhe lokacion të klasit botëror.

“Vizitë fantastike këtë fundjavë në Parkun Arkeologjik të Ulpianës. I impresionuar nga profesionalizmi dhe përkushtimi i ekipit ndaj kësaj faqeje të klasit botëror. #Arkeologji”, ka shkruar Hovenier nw Twitter. /Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë