Gazeta10

Hyseni i PSD-së: Statuti i Asociacionit do t’i prezantohet Kosovës javën tjetër

Zgjim Hyseni nga Partia Socialdemokrate (PSD), në “Prime Time” ka thënë se javën e ardhshme Kosovës do t’i vie statuti i Asociacionit, shkruan Gazeta10.

Ai këtë deklaratë e bëri duke u bazuar në rrjedhën e procesit të dialogut.

Marrëveshja për Asociacionin, ka me ardh javën tjetër. Statuti i Asociacionit ka me ardh javën tjetër. Unë nuk i njoh njerëzit aty, informata s’kam, por qysh po e shoh rrjedhën e procesit, nuk mundet me u shty më shumë. Qeveria ka hy në këtë proces edhe ata e dinë që më mirë është mos më hy në këtë proces se sa më dështu në fund.”, ka thënë ai në Kanal10.

Ndryshe, Hyseni ka thënë se është duke u krijuar përshtypja se marrëveshja me Serbinë është arritur, por sipas tij aty është dakorduar vetëm themelimi i Asociacionit./Gazeta10

NË FOKUS

IMG_1587
Kurti dhe Sveçla non grata – Sanksionet amerikane, Euronews Albania siguron dokumentin e SHBA-ve
Aksident
Pamje nga momenti i aksidentit të rëndë ku humbi jetën i riu në Skenderaj (VIDEO)
96121685371735-1
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme në veri
albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
351010595_641934294108306_3806447069936236755_n
LAJMI I FUNDIT: Shpërthim i fuqishëm në veri të Mitrovicës
behtiri e matoshi
‘’Mshele atë qene*’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit: Çfarë gjaku ki ti, kallxom?
vvvv
"Mua s'më intereson Serbia, jam kosovar sikur ju" - Kërstiq me tone të ashpëra ndaj Mujës
kushtrimi
Sadiku për deklaratat e Escobarit: Nëse Kurti s’vepron, pritet gjithçka - përfshirë edhe rrëzimin e tij