Gazeta10

Hyseni: Të pamatura dhe politike veprimet e Kurtit dhe Osmanit në veri

Në lidhje me situatën në veri, në edicionin special në Kanal10, ish-ministër i Punëve të Brendshme si dhe njëheri edhe ish-ministër i Jashtëm i Kosovës, Skender Hyseni ka thënë se i cilëson si veprime të pamatura të Kurtit dhe Osmanit.

 “Duhet theksuar se rreth ligjshmëris dhe ligjitimitetit kanë një dallim thelbësor edhe të hollësishmë sepse këto janë veprime politike dhe instiucionet e rendit vetëm sa i zbatojnë  vendimet politike dhe ato janë nënkontroll të plotë demokratik  të institucineve të republikës së Kosovës, prandaj krejt kjo situatë duhet të shihet si veprim politik”, ka thënë ai.

Ai gjithashtu ka thënë se këtë situatë e sheh si një nga situatat më të rënduara që ka ndodhur ndonjëher ne veri të Kosovës.

“Unë mendoj dhe kam bindje të thellë që zoti Kurti dhe zonja Osmani  kanë bërë veprime të pamatura që nga fillimi i lojrave me target”, shtoj ai./Gazeta10

NË FOKUS

albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
p06-191004-314
“Katër fëmijë i kam lënë pa bukë”: Këshilltari i shkarkuar i Konjufcës ankohet për kredin 76 mijë euro
kurti-3
Kurti zgjohet me reagim për veriun - U dërgon mesazhe ndërkombëtarëve dhe serbëve në veri
kerstiq veriu
Gazetari serb nga veriu: Rezistenca e serbëve vdiq sot, mjaftuan disa policë e shok-bomba
346132544_251573380886211_2478339792372512310_n
Pamje dramatike nga rrahja në aeroport (VIDEO)
IMG_6871-1024x700-1
Gruaja kosovare që u vra nga burri në Zvicër, la pas vetes 4 fëmijë
kerstiq veriu
Lëndohet gazetari serb, Branislav Kërstiq, goditet me mjete të forta në Zveçan
maxresdefault (1)
"Më mirë lexo çfarë thotë pjesa tjetër e botës" - Vazhdon përplasja e ashpër e Von Cramonit me Bashën