Gazeta10

“I kam dy fëmijë autikë, vet jam me kancer” – Kastrati i emocionuar: M’ka shti në dhe me këto fjalë

Humanisti Halil Kastrati, ka rrëfyer një rast tepër të rëndë kur një nënë e dy fëmijë autikë dhe vet e semurë me kancer i kishte kërkuar që siç i kishte thënë para se të vdesë t’i shoh që dikush kujdeset për ta.

“E kam marrë si projekt e ishalla me ndihmen e Zotit dhe njerëzve të vullnetit të mirë ta realizojmë edhe ndërtimin e një qendre rezidenciale për fëmijët autikë”, ka thënë Kastrati.

Ai tutje tha që prindërit hezitojnë me tregu për fëmijët e semurë të tyre dhe do të ishte shumë lehtësuese nëse do të kishte një qender të tillë ku fëmijët do t’i merrnin trajtimet e nevojshme.

“InshaAllah do Zoti me jep ymër e shëndet me e realizu këtë projekt, ndoshta edhe vdekja do të jetë me e rehatshme sepse vet jam i sprovuar me këtë”, tha humanisti Halil Kastrati, në emisionin “Gallatë me Arben Ahmetin”. /Gazeta10/

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur