Gazeta10

Ibrahimovic kritikon lojtarët e Argjentinës për sjelljet në Botëror

Zlatan Ibrahimovic mori pjesë në prezantimin e filmit “Asterix and Obelix: The Middle Kingdom”, ku është protagonist në një skenë të vogël.

Gjatë një interviste për “France Inter”, suedezi shfrytëzoi rastin për të sulmuar kombëtaren argjentinase dhe pjesëtarët e saj, me përjashtim të Lionel Messit.

Ai kishte vetëm fjalë të mira për kapitenin e bardhekaltërve.

“Messi konsiderohet lojtari më i mirë në histori, isha i sigurt se do të fitonte. Jam gjithashtu i bindur se Kylian Mbappé do të fitojë edhe një Botëror”, ka komentuar fillimisht Ibrahimovic.

Gjiganti suedez më pas “mpreh shpatën”: “Nuk jam i shqetësuar për Messin. Jam i shqetësuar për të tjerët në Argjentinë, sepse ata nuk do të fitojnë asgjë tjetër. Messi ka fituar gjithçka dhe do të mbahet mend, por pjesa tjetër që u soll keq… Nuk mund ta respektojmë këtë. Kjo vjen nga unë, duke folur si një lojtar profesionist, është një shenjë se do të fitosh një herë, por nuk do të fitosh më. Nuk fiton kështu”.

Fjalët e Ibrahimovicit u nxitën nga imazhet e lojtarëve argjentinas pasi mposhtën Holandën në penallti, në çerekfinale, si dhe nga gjestet që ata patën pas fitimit të Kupës së Botës në Katar, siç ishte rasti me Dibu Martínez pas marrjes së çmimit “Portieri më i mirë i Kupës së Botës.”

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova