Gazeta10

Idrizi publikon pamje të transformimit të sheshit “Hasan Prishtina”

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Ferit Idrizi, ka shpërndarë disa fotografi ku tregon për transformimin e sheshit të këtij qyteti.

Ai ka thënë se krijimi i hapësirave publike ku qytetarët mund të kalojnë kohën e tyre është një nga qëllimet e tij, andaj edhe është bërë rikonstruimi e sheshit “Hasan Prishtina”.

.“Krijimi i hapësirave publike ku qytetarët mund të kalojnë kohën e tyre është një nga qëllimet tona, andaj kemi bërë rikonstruimin e sheshit “Hasan Prishtina”, ku është bërë zëvendësimi i ulëseve, shportave të mbeturinave, ndriçimit, si dhe rregullimi i amfiteatrit, pasi që të njëjtat ishin të demoluara!
Fotot tregojnë se si ka qenë dhe si është transformuar sheshi”, ka shkruar Idrizi, teksa ka shpërndarë fotografitë se si ka qenë ky shesh dhe si është bërë.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur