Gazeta10

Interi marshon sigurt drejt titullit

Interi po vazhdon të dominojë në Serie A.

Të shtunën, Zikaltërit fituan 1:0 edhe në udhëtimin e vështirë te befasia e këtij sezoni, Bologna.

Yann Bisseck në minutën e 37-të shënoi golin e tre pikëve.

Kristjan Asllani luajti nga minuta e 61-të.

Interi prin në tabelë me 75 pikë, 18 pikë më shumë se vendi i dytë që mbahet nga Juventusi e që ka një ndeshje më pak. Kanë mbetur edhe 10 ndeshje deri në fund.

Bologna është e katërta me 51 pikë.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë