Gazeta10

Isco është futbollisti më i ri i Sevillës

Mesfushori spanjoll, Isco, është futbollisti më i ri i Sevillës.

Isco vjen te Sevilla si transfer i lirë, pas një periudhe nëntë vjeçare te Real Madridi.

30-vjeçari ka nënshkruar kontratë dyvjeçare me ekipin andaluzian, deri në vitin 2024.

Gjatë periudhës së tij te Real Madridi, Isco ka fituar pesë herë Ligën e Kampionëve, tre herë La Ligën, një herë Kupën e Mbretit, tre herë Superkupën europiane, tre herë Superkupën spanjolle, dhe katër herë Kupën e Botës për Klube.

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët