Gazeta10

Ish ministrja e Integrimit Evropian: Takimi në Ohër është i radhës, jo një takim final

Ish ministrja e Integrimit Evopian, Mimoza Ahmetaj në emisionin “Speciale” në Kanal10 ka thënë se pritëshmëritë e saj sa i përket dakordimit mes Kosovës dhe Serbisë janë të njëjta si me të gjithë opinionin kosovar.

“Kosova ka nevojë të arrije një marrëveshje, një marrëveshje që do ti mbyllë përfundimisht të gjitha cështjet e hapura me Serbinë”, tha ajo.

Sipas saj nga Ohri vijnë dy lajme, një i mirë e tjetri i keq, raporton Gazeta10.

“Lajmi i mirë është thyerja e status quo që egziston nga viti 2016, ndërsa lajmi i keq është që ky takim i sotëm nuk është takim për marrëveshjen finale por është një takim i rradhës”, tha ish ministrja.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit