Gazeta10

Ivanka Trump flet për projektin prej 1 miliard dollarë në Sazan

E bija e ish-presidentit të SHBA, Donald Trump. Ivanka Trump, gjatë një interviste në podcastin e Lex Friedman, ka folur mes të tjerash edhe në lidhje me resortin në ishullin e Sazanit.

Ajo u shpreh se bashkohet talenti arkitekturor dhe markat me prestigjioze botërore për investimin prej 1 miliardë dollarësh në Shqipëri.

Tani për tani unë jam duke punuar me burrin tim (Jared Kushner). Ne kemi këtë ishull prej 1,400 hektarësh në Mesdhe dhe kemi kontraktuar arkitektët dhe markat më të mira botërore”, tha ajo,

Gjatë intervistës, Ivanka Trump tha se ky projekt drejtohet nga marka ultra luksoze ‘Aman’ dhe në të do të shërbehet ushqim nga menyja më e famshme botërore, Carbone, pjesë e Major Food Group, e cila është e njohur për klientelën e saj të famshme.

Ky grup ka vetëm 7 restorante ekskluzive në të gjithë botën nga Amerika në Hong Kong./Gazeta Metro

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur