Gazeta10

Jahjaga për vdekjen e Mbretëreshës Elizabeth II: Ka qenë burim i uniteti dhe forcës 

Atifete Jahjaga – Ish presidente e Kosovës, i ka shprehur ngushëllime familjes mbretërore, institucioneve dhe qytetarëve britanik pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II. 

Jahjaga përmes një postimi në Facebook, ka thënë se ajo për 70 vjet ka qenë burim i unitetit, forcës dhe qëndrueshmërisë në Mbretërinë e Bashkuar dhe në Commonwealth. 

“Sensi i saj i detyrës i ka fituar asaj respektin e qytetarëve të saj, dhe përtej. Lartmadhëria e Saj ka qenë një ikonë dhe inspirim për shumë, nga lindja në perëndim. Për mua, takimi me të, në emër të popullit të Kosovës, ka qenë një nga privilegjet më të mëdha jetësore, të cilin do ta mbajë në memorje përjetë! I shprehë ngushëllimet e mia më të sinqerta Familjes Mbretërore, institucioneve dhe qytetarëve britanikë për këtë humbje të madhe. Lartmadhëria e Saj u prehtë në paqe!”, ka shkruar ajo. 

Mbretëresha e Mbretërisë së Bashkuar Elizabeta II, ka vdekur pasditen e sotme në moshën 96 vjeçare./ Gazeta10  

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?