Gazeta10

“Janë dy Muhameda, një i Bagdadit e një i Kuranit”–“Ky i Bagdadit është ‘kazanovë’, 15 gra” – flet Tim Shkupi

Teologu nga Maqedonia e Veriut, Tim Shkupi e ka quajtur vetën imam i shqiptarëve.

Këtë epitet, sipas tij ja kanë vë vet shqiptarët.

“Kështu po me thërrasin njerëzit dhe unë jam në gjendje për ta quar këtë deri në fundi. Jo imam i muslimanëve, por imam i shqiptarëve se këtu ka një dallim. Imami i myslimanëve mund të thotë se t’i ke të drejtë që ta marrësh qikën e tezës, qikën e hallës, mund t’i marrësh katër gra, e imami i shqiptarëve nuk e thotë këtë”, ka thënë Shkupi në emisionin ‘Gallatë’ në Kanal10 .

Sipas tij, këto martesa janë ligji i myslimanëve, por që nuk është i bazuar në Kuran.

“Në Kuran nuk ka poligami. Kur them unë që janë dy Muhameda, është një Muhamed i Bagdatit që e ka krijuar literature e këtij vendi dhe është një Muhamed i Kuranit. Ky Muhamedi i Kuranit është shumë i natyrshëm, njeri normal, kurse Muhamedi i Bagdatit është një person që fluturon me qilim, fol dhe bën pazar me Zotin, është Kazanovë me 13 gra, amo ai nuk është Muhamedi i Kuranit”, ka thënë Shkupi.

Ai ka thënë se është adhurues i Muhamedit të Kuranit, e jo i atij të Bagdadit./Gazeta10/

Videon e plotë e gjeni me poshtë…

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur