Gazeta10

Jose Mourinho nuk bëhet aspak modest, “Unë kisha ndikim në karrierën e Benzema”

Jose Murinho ishte trajner i Karim Benzema kur ai drejtoi Realin e Madridit në vitet 2010-2013. Portugezi foli në një intervistë për “L’Equipe” pas triumfit të francezit për “Topin e Artë”.

Për këtë gjë, Murinjo u shpreh se ndoshta ishte ai që e ka influencuar Benzeman për t’u bërë ky që është sot.

“Topi i tij i Artë është më shumë si pasojë e evolucionit të tij natyror, sesa rezultat i një obsesioni personal. Kur isha trajner i tij, ai ishte një futbollist shumë i talentuar, në kërkim të identitetit të tij si një lojtar i nivelit të lartë, me ambiciet e duhura. Doja që ai të rritej sa më shpejt dhe e kisha të vështirë”, ishin fjalët e para të portugezit”.

Karim Benzema fitoi topin e parë të artë në karrieren e tij në moshën 34 vjeçare.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur