Gazeta10

Jude Bellingham preferon kalimin te Real Madridi

Jude Bellingham nga sezoni i ardhshëm karrierën mund të vazhdojë te kampioni në fuqi i Evropës, Real Madridi, përcjell Gazeta10.

E përditshmja spanjolle “MARCA” raporton se talenti anglez dëshiron që në verën e ardhshme të kalojë në “Santiago Bernabeu”.

19-vjeçari ka impresionuar me paraqitjet e Dortmundit dhe ka zgjuar interesimin e shumë skuadrave të mëdha evropiane për transferimin e tij.

Ekipet si Manchester United, Manchester City, Liverpool dhe Chelsea janë të interesuara për transferimin e tij, por vetë lojtari preferon kalimin në La Liga.

Real Madridi ka qenë duke e monitoruar mesfushorin anglez që nga transferimi I tij te Dortmundi në vitin 2020 dhe negociatat për transferimin e tij ekipi madrilien raportohet se i ka nisur në fillim të këtij viti.

Dortmundi thuhet se për ta liruar Bellingham kërkon rreth 150 milionë euro.

Këtë stinor me Dortmundin deri më tani, 19-vjeçari ka zhvilluar 10 ndeshje, prej të cilave ka shënuar tri gola. /Gazeta10/

NË FOKUS

bruno
Bruno plas 'bombën': Të gjithë banorët në Big Brother Vip Kosova, janë paguar
plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
Screen Shot 2023-03-29 at 6.12
EKSKLUZIVE: Skena politike në ethe, vendimi i Kushtetueses mund ta rrëzojë presidenten
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic